top

Ogłoszenia

Polecamy

Podziel się

Facebook

Historia

KRÓTKA HISTORIA MIEDZYSZKOLNEGO KLUBU NARCIARSKIEGO ZRYW

Międzyszkolny Klub Narciarski "ZRYW" to historia narciarstwa alpejskiego w Beskidach. Założony w roku 1953 przez nauczyciela wychowania fizycznego, animatora sportu wśród młodzieży szkolnej i Prezesa klubu do roku 1992, Pana Józefa Drożdża. Zapisał on znacząca kartę w sportach zimowych nie tylko tu w Beskidach, ale także sukcesami we współzawodnictwie krajowym i na arenie międzynarodowej. Przywoływanie zdarzeń i nazwisk z lat 1960 - 1990 zajęło by strony papieru dlatego skupimy się na najważniejszych faktach aktualnie piszącej się historii.

Zawodnikiem ostatnich lat jest wychowanek klubu Wojciech Zagórski czołowy alpejczyk, reprezentant Polski, członek kadry olimpijskiej Turyn 2006, który na olimpiadę nie pojechał, gdyż taka była strategia PZN. Życie jednak biegnie dalej, klub działa, trenerzy intensywnie pracują, a ponieważ są wychowankami tego klubu to sukcesy są do nich przypisane.
Sezon 2005/2006 to tytuł najlepszego klubu w Polsce w kategorii juniora młodszego i indywidualne sukcesy zawodników: Klaudii Góreckiej oraz Szymona Klęczka. Klaudia to Mistrz Polski w slalomie oraz V-ce Mistrz w kombinacji, Szymek to V-ce Mistrz Polski w slalomie i brązowy medalista w kombinacji. Tytuły te również zdobyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Według klasyfikacji: MKN "ZRYW" - NAJLEPSZY KLUB W POLSCE.
        

Na osiągnięcia klubu złożyło się, i składa się, wiele czynników. Jednym z nich jest to, że klubem kierują działacze pasjonaci oddani tej dyscyplinie sportu, których dewizą jest retoryczne pytanie: Jak może zabraknąć narciarzy w Beskidach? Może zabraknąć w Zakopanem, ale nie w Beskidach.!!! Po Profesorze Drożdżu przez dwie kadencje kierował klubem Prezes Janusz Waratus, do czerwca 2006 roku Prezes Gotfryd Homa, nieoceniony organizator zawodów od krajowych po międzynarodowe zawody FIS. Aktualnie na następną kadencję wybrany został wieloletni działacz Leszek Kozaczka.

Jednak ojcami sukcesów są Trenerzy pracujący w klubie, są nimi wychowankowie klubu, którzy byli czołowymi zawodnikami a obecnie legitymujący się dyplomami Akademii Wychowania Fizycznego o specjalizacji narciarskiej. Są to: Piotr Kozaczka oraz instruktor Włodzimierz Byrdy. Ich atuty to dobrze i profesjonalnie zorganizowana praca szkoleniowa na wszystkich etapach, począwszy od szkolenia początkowego do etapu treningu wyczynowego.

Sukcesów by nie było, gdyby nie pomoc i zaangażowanie Rodziców. To oni przyprowadzają swoje dzieci rozumiejąc, że sport to zdrowie, szkoła charakteru, a także alternatywa dla zagrożeń czyhających na ich pociechy.

Więcej w tej kategorii: « Kadra Oferta »
Dane Adresowe

Międzyszkolny Klub Narciarski ZRYW
ul. Słowackiego 27b
43-300 Bielsko-Biała

NIP: 547-17-52-392
KRS: 0000125195

 

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

ING Bank Śląski S.A./o Bielsko-Biała
Numer konta:
91 1050 1070 1000 0001 0004 2431

Trenerzy

PIOTR KOZACZKA         +48 602 780 534
JAKUB STOLARSKI       +48 603 660 650 
WŁODZIMIERZ BYRDY  +48 604 104 988

logo mkn

projekt: NRGstudio.pl

Strona używa informacji zapisanych za pomocą… plików cookies w celu dostosowania do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeżeli tego nie akceptujesz zmień ustawienia przeglądarki dotyczą…ce cookies. Więcej informacji można znaleźć‡ w naszej Polityce prywatności.